Okulary korekcyjne i ochronne – dwa w jednym
Współcześnie wykonuje się wiele zawodów, które są uciążliwe lub wprost niebezpieczne dla wzroku. Zaliczają się do nich różne prace produkcyjne, naprawcze oraz remontowe. Do nich wszystkich zalecane – a często obligatoryjne – jest posiadanie okularów ochronnych, zabezpieczających oko przed zranieniem. Ponadto, oczy potrzebują ochrony podczas wielu zajęć prywatnych. Zaliczyć do nich można zarówno domowe remonty, jak i sporty (np. wszystkie dyscypliny związane ze strzelectwem). W przypadku wrażliwych oczu ochrona jest konieczna nawet podczas jazdy na rowerze. Okulary ochronne są zatem coraz bardziej popularne. Co jednak zrobić, gdy ma się wadę wzroku wymagającą okularów korekcyjnych? Wówczas warto zainwestować w okulary korekcyjno-ochronne.
Spis treści
Ochroń swoje oczy
Kiedy korzystamy z okularów korekcyjnych, to możemy doświadczyć złudnego poczucia bezpieczeństwa – polega ono na tym, że czujemy się tak jakbyśmy oczy mieli zabezpieczone. Poniekąd jest to prawda, ponieważ każde okulary chronią oko przed zagrożeniem lecącym na wprost (odprysk, iskra, żwir). Standardowe okulary korekcyjne nie posiadają jednak rozbudowanych zauszników ani też szkieł zaokrąglonych w boki – tym różnią się chociażby od okularów sportowych. W związku z tym oko jest zabezpieczone tylko od strony przedniej, z boków jest całkowicie narażone na zranienia i uszkodzenia. Ponadto większość okularów korekcyjnych nie przylega szczelnie do oczu, a zatem nie chroni przed powiewem wiatru.
Wobec tego rozwiązaniem może być zakup okularów ochronnych, które będzie zakładać się w sytuacji zagrożenia zamiast korekcyjnych. Tego typu wyjście jednak często jest niemożliwie do zrealizowania. Trudno funkcjonować bez okularów korekcyjnych przy dużej wadzie wzroku. W czasie wykonywania specjalistycznych zadań w pracy oraz jazdy na rowerze także nie można pozwolić sobie na najmniejsze osłabienie zdolności wzrokowych. W związku z tym najlepszym wyjściem jest zakup okularów korekcyjno-ochronnych
Ochrona i korekcje
Zakup okularów korekcyjno-ochronnych nie jest obecnie trudny do zrealizowania. Firmy optyczne – takie jak https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/ – oferują okulary wykonane według tzw. indywidualnej recepty okularowej. Pozwala ona na dobór opraw okularów zapewniających potrzebną ochronę oraz dopasowanie do nich dowolnych rodzajów soczewek: jednoogniskowych, dwuogniskowych lub progresywnych. Soczewki te cechują się standardem najwyższej, pierwszej klasy optycznej. Posiadają także certyfikaty wystawione przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.
Dzięki temu można bez problemu zaopatrzyć się w certyfikowane okulary korekcyjno-ochronne, które z pewnością zapewnią bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonywanej pracy.