Dom i ogród

3 najdroższe błędy, jakie możesz popełnić przy zakupie mieszkania

Zakup mieszkania wymaga podjęcia szeroko zakrojonych działań. To nie tylko decyzje, związane z lokalizacją i ceną, ale również i konieczność sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości czy umowy, jaka ma być zawarta z jej dotychczasowym właścicielem. Jak się bowiem okazuje, pomyłki mogą być bardzo kosztowne. Jak do nich nie dopuścić? Poznaj 3 najczęściej popełniane błędy, by uniknąć stresu i dodatkowych wydatków przy zakupie mieszkania.

Błędy przy zakupie mieszkania – jak skutecznie ich uniknąć?

Kupując mieszkanie, możemy popełnić wiele istotnych błędów, które będą rzutowały na konieczność poniesienia dodatkowych wydatków, leżąc tym samym u podłoża stresu i negatywnych emocji. Najwięcej pułapek czyha zwykle w dokumentacji, a także we wpisach w księgach wieczystych. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z ich rozpoznaniem zupełnie samodzielnie. To właśnie dlatego tak istotne jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który pomoże nam ustrzec się największych błędów. Które z nich popełniane są najczęściej?

1. Brak wsparcia prawnika – dlaczego nie warto z niego rezygnować?

Rezygnacja z usług prawnika na rzecz notariusza to jeden z najczęstszych błędów przy zakupie mieszkania. Warto wiedzieć bowiem, że notariusz:

  • nie będzie w stanie zweryfikować niekorzystnych zapisów umowy,
  • nie zwróci uwagi na rzetelność dewelopera,
  • nie przeanalizuje dogłębnie zapisów z księgi wieczystej.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy zdecydujemy się skorzystać z usług prawnika. Kompleksową obsługę prawną w zakresie prawa nieruchomości w Gdańsku, Trójmieście i online oferuje prawnik od nieruchomości Bogna Szyczewska, z której ofertą dokładniej zapoznać się można odwiedzając stronę http://www.mecenasbogna.com/ – dzięki skorzystaniu z usług profesjonalisty możemy liczyć na fachowe doradztwo, dokładne sprawdzenie stanu prawnego mieszkania, przeanalizowanie umowy oraz wychwycenie wszelkich nieścisłości zawartych w księdze wieczystej. W rezultacie nie będziemy musieli martwić się o stan prawny mieszkania czy jego zadłużenie, co wpłynie na pełną satysfakcję z podjętej decyzji.

2. Rezygnacja z lektury dokumentów – dlaczego warto powierzyć ją specjaliście?

Brak sprawdzenia umowy przez niezależnego prawnika to kolejny, niezwykle istotny błąd, który może być dla nas bardzo kosztowny. Jak bowiem pokazuje praktyka, każda umowa deweloperska powinna być dokładnie przeanalizowana przez osobę, obeznaną z prawem nieruchomości.

O tym, jak wygląda współpraca w tym zakresie, dowiesz się więcej ze strony https://www.mecenasbogna.com/sprawdz-umowe-deweloperska, na której zamieszczono ofertę dla osób, planujących zakup mieszkania. Analiza umowy z reguły sprowadza się wówczas do takich czynności jak sprecyzowanie, wyjaśnienie, dodanie lub – wprost przeciwnie – usunięcie zapisów, w zależności od potrzeb kupującego. Specjalista podpowie również, na co zwracać szczególną uwagę, co pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji ewentualnych błędów.

Prawnik od nieruchomości - Bogna Szyczewska

3. Korzystanie z prawników, pracujących dla dewelopera – dlaczego nie należy tego robić?

Korzystanie z pomocy prawników, pracujących dla dewelopera, nigdy nie będzie dobrym pomysłem. Jak nietrudno się domyślić, nie będą oni chronić interesów klienta, wskazując nieścisłości w umowie czy uwidaczniając ukryte koszty transakcji. Mogą również pomijać istotne dla klienta informacje, aby przyspieszyć proces sprzedaży. Co więcej, prawnicy zatrudnieni przez dewelopera mogą mieć konflikt interesów, co może prowadzić do sytuacji, w której klient jest narażony na niekorzystne warunki. To właśnie dlatego, kupując mieszkanie, należy postawić na niezależnych doradców i kompetentnych prawników, pracujących na dobre imię z troską o satysfakcję swoich klientów.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *