Biznes i finanse

Dlaczego hala namiotowa to dobre rozwiązanie?

Wśród firm oraz osób planujących działalność gospodarczą w zakresie produkcji, a także handlu produktami o dużych rozmiarach, koniecznym jest posiadanie hali magazynowej. To też element wpisany w działalność rolniczą, zwłaszcza na dużą skalę.

Decydując się na to rozwiązanie, inwestorzy mają w zasadzie do wyboru jedno z trzech rozwiązań: budowa hali murowanej, wynajem hali magazynowej lub hala namiotowa. Hale murowana jest rozwiązaniem stosunkowo drogim, a jej budowa może trwać dosyć długo. Wynajem hali wiąże się z pewnym ryzykiem, że jej wynajmujący może zrezygnować z najmu, a wówczas trzeba szukać nowego miejsca i przenieść całą zawartość magazynu. Natomiast najkorzystniejszym rozwiązaniem jest hala namiotowa.

Czym charakteryzuje się magazynowa hala namiotowa?

Przyjrzyjmy się zatem, czym charakteryzuje się hala namiotowa. W odróżnieniu od magazynowych hal murowanych, które posadowione są na fundamentach, hala namiotowa jest w pełni mobilna. Oznacza to, że w razie potrzeby można ją bez przeszkód przetransportować w zupełnie inne miejsce. Kolejnym aspektem, który sprawia, że na rozwiązanie to decyduje się coraz więcej inwestorów, jest nieporównywalna do hal murowanych szybkość postawienia hali namiotowej – w sprzyjających warunkach może ona na działce wybranej przez inwestora powstać w ciągu 2 – 3 dni, a nawet jednego dnia.

Ponadto budowa hali magazynowej namiotowej jest znacznie tańsza w porównaniu do hali murowanej. Tutaj zapoznasz się z wszelkimi informacjami i ofertą hal namiotowych:  https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/hale-namiotowe/hale-namiotowe-caloroczne/. Warto też wspomnieć, że hala namiotowa powstaje bez konieczności budowy fundamentów, co wiąże się z brakiem konieczności uzyskania pozwolenia na jej budowę.

Jakie są rodzaje konstrukcji i wykończenia hal namiotowych?

Konstrukcja hali namiotowej może być wykonana jednego z poniższych materiałów:

  • aluminium;
  • stal.

Tę konstrukcję metalową wieńczy solidne, trwałe zadaszenie pokryte plandeką z pojedynczą lub podwójną warstwą – to termo-dach. Wykonywany jest z poliestrowej tkaniny, obustronnie pokrywanej PVC. Można też wybierać wśród innych pokryć tekstylnych takich termo-dachów. Plandeki są zawsze odporne nawet na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. Natomiast termoizolacyjne płyty warstwowe są w stanie zapewnić ciepłą temperaturę we wnętrzu nawet podczas dużych mrozów.

Hala namiotowa – do jakich zastosowań?

Hala namiotowa może mieć w zasadzie szereg różnych zastosowań. Mogą to być np.:

  • magazynowanie: w rolnictwie i przemyśle spożywczym  – plonów i żywności; w przemyśle – mogą stanowić część fabryki np. do przechowywania maszyn, narzędzi, półproduktów i gotowych produktów, w usługach motoryzacyjnych – można w nich składować opony, części wymienne itp.;
  • rozrywka i eventy: jako hale koncertowe, targowe, wystawiennicze, warsztatowe, jako ujeżdżalnie koni czy do zadaszenia lodowisk.

To tylko część z licznych możliwości zastosowania hal namiotowych. Coraz częściej stanowią one alternatywę dla hal murowanych – zarówno w przemyśle i rolnictwie, jak i w branży rozrywkowej.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *