Słuchawki na siłownię – TOP 3
Słuchanie motywującej muzyki podczas treningu czy wszelkie aktywności fizycznej przynosi wiele korzyści – ułatwia koncentrację, dodaje energii i umila czas. Jak jednak wybrać dobrej jakości model? Który rodzaj słuchawek będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.
Spis treści
Trening z ulubioną muzyką
Na rynku gadżetów elektronicznych jest szeroki wybór słuchawek – m.in. nauszne, douszne, dokanałowe, bezprzewodowe itd. Odpowiedni model pozwoli na satysfakcjonujący trening przy dobrej jakości brzmieniach. Słuchanie muzyki to również relaks i przyczynia się do zadowolenia z treningu, ale też umila lekką aktywność – jak spacer czy jazda na rowerze. Jaki model się sprawdzi – słuchawki bezprzewodowe nauszne, douszne, dokanałowe, a może jednak tradycyjne na kablu?
Słuchawki bezprzewodowe na siłownię
Bez wątpienia najpopularniejszym obecnie wyborem są słuchawki bezprzewodowe True Wireless – na siłownię, ale i na co dzień. Dobrym wyborem będą np. jak m.in. Skullcandy Indy Evo czy JBL Reflect Fit. Wiele osób twierdzi, że zdecydowanie motywują, ułatwiają „złapanie” rytmu podczas powtórzeń i pozwalają skoncentrować się na technice poszczególnych ćwiczeń.
Słuchawki bezprzewodowe na siłownię zapewniają wygodę, gdyż można z nimi wykonywać ćwiczenia i biegać, nie martwiąc się o kabel. Należy je po prostu ładować, aby nagle nic nie zakłóciło treningu – warto zwrócić uwagę, jaki czas pracy zapewniają poszczególne modele. Ważnym parametrem jest też zasięg – zbyt krótki nie zapewni wygody.
Słuchawki bezprzewodowe nauszne
Słuchawki bezprzewodowe nauszne mogą być zamknięte – takie modele świetnie izolują od hałasu z zewnątrz i można w nich słuchać muzyki bez zwiększania głośności. Nie wtłaczają dźwięku bezpośrednio do ucha i są bezpieczniejsze dla zdrowia. Inny rodzaj to słuchawki bezprzewodowe nauszne otwarte i półotwarte – jak Philips ActionFit TASH402BK/00. Takie modele będą najlepsze pod względem komfortu użytkowania.
Minusem jest jednak brak izolacji od dźwięków z otoczenia, mimo że pozwalają na wentylację ucha. Na siłownię częściej zabieramy modele zamknięte, gdyż chronią przed rozmowami innych ćwiczących czy muzyki w klubie. Otwarte będą jednak lepsze na bieganie, rower czy rolki, gdyż zapewnią większe bezpieczeństwo w ruchu miejskim.
Douszne słuchawki bezprzewodowe na siłownię
W siłowni i klubie fitness sprawdzą się też słuchawki douszne, które wkłada się do uszu – jak Skullcandy Sesh. Są małe, lekkie i wygodne, izolują od dźwięków z zewnątrz, ale masz świadomość, co dzieje się w Twoim otoczeniu. Popularne są także modele dokanałowe – jak Xiaomi AirDots, które umieszcza się w kanale ucha – nie wypadają i świetnie izolują dźwięki z otoczenia. Są dobrym wyborem na trening, pod warunkiem, że rozsądnie ustawisz głośność, by obniżyć ryzyko uszkodzenia słuchu.